Kuidas leida õige prilliraamide suurus?

E-poest tellides on oluline pöörata tähelepanu prilliraamide ja päikeseprillide suurusnumbritele. Kuidas leida sobiv suurus?

Sobiva prilliraamide suuruse väljaselgitamiseks võid kasutada järgnevaid tehnikaid:

 

1. meetod: leia suurus olemasolevate prillide järgi

 

Kõige lihtsam on sobiv suurus välja selgitada olemasolevate, hästi istuvate prillide või päikeseprillide järgi:

  • Vaata oma prilliraame või päikeseprille.
  • Otsi sanga siseküljelt kolme väikest numbrit. Need numbrid ongi raami mõõtmed ning need on tavaliselt kirjas umbes niimoodi: 51□19   144

Vasakult paremale lugedes saad teada prilliraamide mõõtmed järgnevas järjestuses: klaasi laius, ninavahe laius, sanga pikkus. Vahel on kirjas ka neljas number – klaasi kõrgus. Kõiki mõõtmeid kuvatakse millimeetrites.

 

Klaasiava laius
See on ühe prilliklaasi horisontaalne laius kõige laiemast kohast mõõdetuna. Tavaliselt on see vahemikus 40-60 mm. Mida suuremad prillid, seda suurem on klaasiava laius.
Ninavahe laius
See on kahe klaasi vaheline laius ning see osa prilliraamist, mis puudutab nina. See number on tavaliselt vahemikus 14-24 mm.
Sanga pikkus
See on sanga pikkus alates kruvist kuni otsani, koos kõrva ümber paikneva kaarega. Suurema osa prilliraamide ja päikeseprillide sanga pikkus on sarnane ning kõige tüüpilisemad pikkused on 135 mm, 140 mm ja 145 mm.
Klaasiava kõrgus
See on prilliklaasi kõrgus kõige kõrgemast kohast. Seda mõõtu ei ole sageli eraldi välja toodud. Klaasiava kõrgus on oluline eelkõige bifokaalsete või progressiivsete prillide jaoks.

 

Mõõtmete teisendamine prilliraamide suuruseks

Kui tead oma olemasolevate prilliraamide mõõtmeid, saad need teisendada suurusteks – XS kuni XL. Selle jaoks liida omavahel kokku klaasiava laius + ninavahe laius.


Kui prilliraamide mõõtmed on näiteks 51□19   144, siis tuleks liita kokku klaasiava laius 51 ja ninavahe laius 19, saades tulemuseks 70. Allolev tabel annab vasteks M.

 

Mõõdud vs suurus
<66 XS
66-68 S
69-71 M
72-74 L
> 74 XL

 

ℹ️ Iga Vizionette e-poes müüdava prilliraami juures on toodud välja nii raami mõõtmed millimeetrites kui ka suurused tähtedes, et saaksid neid võrrelda oma olemasolevate prillidega. Isegi kui mõõtmed erinevad näiteks 1 mm võrra, sobivad prillid ikka hästi.

 

2. meetod: kasuta standardmõõdus plastikkaarti

 

Standardmõõdus plastikkaardi, näiteks panga- või kliendikaardi kõrgus on umbes sama suur nagu keskmise prilliklaasi laius ning seda saab kasutada prilliraami mõõtude hindamiseks. 

 

 

Kuidas leida prilliraamide suurus plastikaardiga:

  • Võta mis tahes standardmõõdus plastikaart, näiteks pangakaart või kliendikaart.
  • Seisa peegli ette või aseta nutitelefon stabiilsele pinnale, et kasutada esikaamerat. Aseta pangakaart oma ninajuure ja kulmu vahele, nagu pildil näidatud.
  • Hinda suurust peegli ees või tee telefoni esikaameraga foto.

 

Leia oma suurus:

  • Kui kaardi serv jääb silma välisnurgast kaugele, sobib sulle XS-suurus.
  • Kui kaardi serv jääb silma välisnurgast veidi kaugemale, sobib sulle S-suurus.
  • Kui kaardi serv jääb kohakuti silma välisnurgaga, sobib sulle keskmine ehk M-suurus.
  • Kui kaardi serv jääb silma välisnurga ja pupilli vahele, sobib sulle L-suurus.
  • Kui kaardi serv jääb kohakuti pupilliga, sobib sulle XL-suurus.

 

Plastikaardiga mõõtmise tulemus on ligikaudne ning isegi kui esineb umbes 1 mm erinevus, sobib prilliraamide suurus ikka hästi.

 

3. Proovi virtuaalselt 

 

Suurt osa Vizionette prilliraamidest ja päikeseprillidest saad enne tellimist ka virtuaalselt ette proovida. Virtuaalse proovimisega prilliraamid ja päikeseprillid on tähistatud vastava ikooniga ning kõige mugavamalt leiad need vastava otsingufiltri abil.

Kõik, mida virtuaalseks proovimiseks vajad, on kaameraga nutiseade või arvuti. Salvesta prilliproovijas video-selfi ja vaata, kuidas erinevad prillid sinu näol välja näevad. Kui oled ühe selfi juba salvestanud, saad sellega proovida nii palju prille kui soovid.

Õige suuruse arvutamiseks kasutab virtuaalne prilliproovija samuti pangakaardi mõõdus kaarti. 

 

Proovi prille

Proovi päikeseprille