Kuidas valida prille näokuju järgi?

 

Kas sa ei tea, millised prillid sulle sobivad? Näokuju järgi valitud prillid aitavad parimad omadused veelgi paremini esile tuua.

Kuigi ükski nägu ei vasta üldiselt 100% tüübile ning esineb ka kombinatsioone, püüa leida kõige sarnasem tüüp.

 

Ovaalsele näole sobib kõik

 


Ovaalsel näotüübil on kõrged põsesarnad ning nägu muutub otsmiku suunas kergelt kitsamaks. See piklik, ent ümar näotüüp kannab välja peaaegu igas stiilis prillid, eriti suured ja laiad raamid.

Ovaalse näokuju korral proovi julgelt trendikaid värve ja raamikujusid. Vältida tasuks ehk ainult kitsaid, raskete disainielementidega prille, mis võivad näo pikemaks muuta. Üldiselt sobivad sellele universaalsele näokujule kõik prillid: julged kassisilmad, aviaatorid või klassikalised raamid. Lihtsalt vali välja, mis sulle meeldib!

 

Kandilisele näokujule sobivad ümarad prillid

 

 

Kandilist või ruudukujulist näokuju iseloomustavad tugevad teravad jooned nii otsmiku- kui ka lõuapiirkonnas. Kandilisele näole sobivad paljud erinevad prilliraamid.

Oma parimate joonte rõhutamiseks eelista pigem ümaraid raame. Ümmargused või ovaalsed prilliraamid lisavad näole pehmust ja kontrasti. Proovida tasub ka osaliselt või täielikult ilma raamita prille. Kandilisele näole sobivad ka kassisilma-raamid.

 

Ümmargust nägu kaunistavad nurgad

 

 

Pehmete ja sujuvate joontega ümmargune näotüüp on laias laastus kulmupiirkonnast lõuani sama laiusega. Põsed on enamasti pigem täidlased ning lõual pole silmapaistvaid nurki. 

Ümarale näole sobivad hästi nurki lisavad prillid. Proovi julgeid kandilisi raame ja puhtaid jooni. Ristkülikukujulised raamid võivad muuta näo visuaalselt pikemaks ja saledamaks. Nurgelised ja geomeetrilised raamid tasakaalustavad ümarat nägu teravusega. Kui soovid rõhutada põski, proovi ülespoole suunatud nurkadega prille, näiteks kassisilmakujuliste raamidega.

 

Kolmnurksele näotüübile sobib kulmujoone rõhutamine

 

 

Kolmnurksel näotüübil on tugev lõuajoon ja pigem kitsas laubaosa.

Kolmnurksele näole sobivad kulmujoont rõhutavad prillid. Näo alumisest poolest laiem raam aitab lõuajoont tasakaalustada. Samuti on hea mõte proovida õhukese raamiosaga prille.

 

Südamekujulist nägu kaunistavad otsmikust laiemad prillid

 

 

Südamekujulist näotüüpi iseloomustavad lai otsmik, kitsas lõug ja kõrged põsesarnad. Sellele mitmekülgsele näokujule sobivad paljud erinevad prilliraamid.

Südamekujulisele näole sobivad hästi ülespoole suunatud nurkadega, otsmikust kergelt laiemad prillid. Kitsast lõuajoont aitavad tasakaalustada suurema alumise osaga, põsesarnani ulatuvad raamid ning ovaalsed prillid, mis tõmbavad tähelepanu ülespoole.

 

Mida veel prillide ja päikeseprillide valimisel silmas pidada?

 

  •  Hinda, kuidas prillid või päikeseprillid sobivad sinu silma- ja juuksevärvi ning riietusstiiliga.
  • Vaata üle, kas prillide mõõtmed sobivad sinu näole. Raami suurus on kõige lihtsam valida eelmiste, hästi istuvate prillide või päikeseprillide järgi. Rohkem nõuandeid õige raamisuuruse valimiseks leiad siit.
  • Kirjutamata reegel on, et parimad näojooned tulevad esile näokujule vastandliku kujuga prillidega.
  • Päikeseprillid võivad olla ka tavalistest prillidest suurema raamiga ja nn. oversize-stiilis. 

 

Proovi prille oma telefoni- või arvutiekraanil

 

Suurt osa Vizionette prillidest ja päikeseprillidest saad proovida ka virtuaalselt! Kõik, mida vajad, on kaameraga nutiseade või arvuti. Salvesta prilliproovijas video-selfi ja vaata, kuidas erinevad prillid sinu näol välja näevad. Prillide tellimine internetist on meie virtuaalse prilliproovijaga lihtsam, mugavam ja lõbusam kui kunagi varem! 

 

 

Proovi prille

Proovi päikeseprille