Küpsiste poliitika

Käesoleva Küpsiste poliitika eesmärk on informeerida kasutajaid veebilehel www.vizionette.ee kasutatavatest küpsistest ning küpsiste eelistuste muutmisest.

 

Mis on küpsised?

Küpsised on väikesed tekstifailid, mille veebilehitseja (näiteks Google Chrome, Internet Explorer, Firefox, Safari jm) salvestab kasutaja seadmesse (näiteks arvuti, mobiiltelefon või tahvelarvuti), millega kasutaja veebilehte külastab selleks, et tuvastada veebilehitseja või veebilehitsejasse salvestatud seaded või info. Küpsised võimaldavad veebilehel salvestada kasutaja individuaalseid seadeid, kasutaja ära tunda ning vastavalt käituda. Küpsiste kasutamist saab keelata või piirata, kuid ilma küpsisteta ei ole võimalik tagada veebilehe kõikide funktsioonide toimimist.

Küpsised ei ole viirused. Küpsiste kasutamine on ohutu.

 

Milliseid küpsiseid kasutatakse ja millistel eesmärkidel?

Veebilehel www.vizionette.ee kasutatakse mitut tüüpi küpsiseid (püsiküpsised ja sessiooniküpsised).

Sõltuvalt funktsioonist, kasutuseesmärgist ja kasutaja nõusolekust kasutatakse vajalikke küpsiseid, funktsionaalseid küpsiseid, statistikaküpsiseid ja turundusküpsiseid.

 

Vajalikud küpsised

Need küpsised on vajalikud veebilehe külastamiseks, selle sisu lehitsemiseks ning funktsioonide kasutamiseks. Vajalikud küpsised tuvastavad kasutaja seadme, kuid ei tuvasta kasutaja identiteeti. Samuti ei kogu ega koonda need infot. Ilma nende küpsisteta ei funktsioneeri veebileht täielikult, näiteks ei suuda see anda kasutajale vajalikku infot või nõutud teenuseid.

 

Need küpsised salvestatakse seadmesse kuni küpsise funktsiooni täitmiseni, kuid mitte kauemaks kui kaks aastat.

Vajalikud küpsised salvestatakse automaatselt.

 

Funktsionaalsed küpsised

Neid küpsiseid kasutatakse veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks, et kasutajakogemus oleks mugav ja tõhus. Funktsionaalsed küpsised aitavad näiteks salvestada eelistatud keele, pidada meeles registreerimisandmeid, salvestada ostukorvi ning tagada teisi sarnaseid veebilehe tugifunktsioone.

 

Statistikaküpsised

Statistikaküpsiseid kasutatakse info kogumiseks selle kohta, kuidas veebilehte kasutatakse, millised on sagedamini külastatud sektsioonid ning millist sisu kasutaja veebilehte lehitsedes valib. Seda infot kasutatakse koondatud kujul analüütilistel eesmärkidel, et selgitada välja kasutajate huvid veebilehe kasutamisel ning parandada funktsionaalsust ja kasutajakogemust.

Statistikaküpsised tuvastavad ainult kasutaja seadme, need ei tuvasta kasutaja identiteeti. Mõnel juhul ning mõnd statistikaküpsist haldavad kolmandad osapooled, näiteks Google Inc. Google Analytics küpsised, mille eesmärk on veebilehe sisu kvaliteedi parandamine ning selle kohandamine kasutaja vajadustele vastavalt.

Neid küpsiseid salvestatakse kasutaja seadmes maksimaalselt kaks aastat.

 

Turundusküpsised

Neid küpsiseid kasutatakse kasutaja nõusolekul. Turundusküpsiste eesmärk on veebilehitsemise ning kasutajale esitatava sisu isikupärastamine, samuti kasutajale asjakohaste pakkumiste esitamine. Turundusküpsised võimaldavad analüüsida veebilehitsemise ajalugu ning seda võidakse kasutada isikupärastatud pakkumiste esitamiseks. 

Kasutaja veebilehitsemise andmeid võidakse edastada reklaamipartneritele, näiteks Google Inc. Google Ads teenusele kujul, mis ei võimalda isiku tuvastamist. Selle eesmärk on kasutajale asjakohaste reklaampakkumiste esitamine.

 

Kuidas käib küpsiste eelistuste muutmine?

Kui kasutaja külastab meie veebilehte, kuvatakse teade ja nõusolekuvorm veebilehel kasutatavate küpsiste kohta. Veebilehe kasutamise jätkamisega nõustub kasutaja vajalike küpsiste kasutamisega. Teist tüüpi küpsiste kasutamiseks on vajalik kasutaja nõusolek.

Iga veebilehitseja turvasätetes on võimalus küpsiste kasutamist keelata või piirata. Pane tähele, et vajalike küpsiste kustutamise järel ei pruugi veebilehe kõik funktsioonid toimida.

 

Kontaktid

Kui sul on selle küpsiste poliitika kohta küsimusi, võta meiega ühendust:

E-posti teel: gdpr@ocvision.eu

Posti teel: SIA "OC VISION", Elijas 17, Riia, LV-1050, Läti Vabariik